Turska je postala regionalna supersila
Zamjenik premijera Izraela Saul Mofaz kazao je na konferenciji na Washington Institutu da je Republika Turska postala supersila u regionu i da Izrael treba obnoviti strateške odnose sa ovom zemljom.
„Svi, a posebno Izrael, moraju shvatiti da je Turska postala supersila. U to nema sumnje. Mi moramo obnoviti strateške odnose sa ovom zemljom. Dok sam bio načelnik generalštaba izraelske vojske, moj nejbliži prijatelj je bio upravo načelnik generalštaba turske vojske. Moramo riješiti sve probleme na bilateralnom planu.
Tu mislim na lidere obje strane. Moramo se sastati, razgovarati, ostaviti prošlost iza sebe i gledati u budućnost. Vjerujem da će do susreta doći u narednim mjesecima. Sada ne mogu kazati kada i kako će se to desiti, ali je veoma bitno za obje zemlje da se to desi“, rekao je Mofaz, prenosi Anadolija.


